Tape på axel

Sverige

Kinesiology tape, tejpning & behandlingar, företagsrehab med K-tape eller utbildning – ibland kan man behöva lite hjälp. Hör av dig om det är något du undrar över, vi hjälper gärna till. Hos alla instruktörer finns förstås även tejp till försäljning!

 

Huvudinstruktörer - Sven-Eric Augustsson, Trollhättan, sveneric@rehabtape.se , 0700-93 90 60

Roine Carlsson, Linköping, roine@rehabtape.se, 0760-188875

 

 

Clemens Persson - Massageterapeut, Malmö, clemens@rehabtape.se, 0705-982517 (grund- och fortsättningskurser)

Sven-Eric Augustsson - Massageterapeut, Trollhättan, info@idrottsskadebutiken.com (grund-, fortsättning och lymftapekurser)

Annelie Carlsson - Massageterapeut, Halmstad,  carlsson.annelie@spray.se (grundkurser)

Lotta Andersson - Massageterapeut, Borås, lotta@helhetenshus.se (grundkurser)

Nathaly Dellenmark - Fysioterapeut, Göteborg, nathaly@rehabtape.se (grundkurser)

Lena Skotheim - Kinesiolog, Bergkvara, lena@rehabtape.se (grundkurser)

Sven Sparavec - Sjukgymnast, Kalmar, sven@rehabtape.se, 070-8337313 (grundkurser)

Agnetha Olsson, Massageterapeut, Göteborg, agnetha@rehabtape.se, 070-438 56 35 (grundkurser)

Anne-Marie de Jong - Massageterapeut, Karlstad, anne-marie@rehabtape.se, 0707-337524 (grundkurser)

Helena Linder - Massageterapeut, Säter, helena@rehabtape.se, 0704-084330 (grund- och fortsättningskurser)

Åsa Norderhaug - Massageterapeut, Kungsbacka, shapegolf@telia.com, 0709-401777 (grundkurser)

Myléne Hülphers - Massageterapeut, Stockholm/Farsta, mylene_hulphers@hotmail.com, 0735-738768 (grundkurser)

Maggi Edvardsson - Massageterapeut, Göteborg/Hönö, maggi@maggisfriskvard.se, 076-8040284 (grundkurser) 

Björn Winberg - Massageterapeut, Stenungsund, bjorn@bjornwinberg.se, 0730-613640 (grundkurser)

Kenneth Nordling - Massageterapeut, Härnösand, kenneth@ryggklinik.nu, 070-5622410 (grundkurser)

 

Hästinstruktör - Sverige
Cajsa Ericson - Leg (Djur-) Sjukgymnast Stockholm, cajsa@rehabtape.se, 0708-301033 (Hästkurser)

 


<< Tillbaka