Återförsäljare - Rehabtape AB

Go to content

Main menu:

Återförsäljare

Här hittar ni era lokala återförsäljare av Rehabtapes Kinesiology tape i Sverige.
Här finner ni också Terapeuter som kan hjälpa till med att behandla med Kinesiology tapen.

Butiker
VÄSTRAGÖTALAND
Rehabtape - Österlånggatan 68, 461 34 Trollhättan - Slättbergsvägen 9E Lager 461 41 Trollhättan

SKÅNE
Temo Sjukvårdsaffär - St Gråbrödersgatan 5, 222 22 Lund, www.temosjukvardsaffar.se
Active Aid - Rååvägen 47, Råå/Helsingborg, 042-262370, www.activeaid.se

NÄRKE
Apoteksgruppen, Apoteket Vasen, Sundsbrogatan 12, 696 30 Askersund, www.apoteksgruppen.se
Apoteksgruppen, Apoteket Humlan, Haga Centrum, 703 46 Örebro, www.apoteksgruppen.se

Terapeuter
SKÅNE

ABC Hälsan - Clemens Persson, John Ericssons väg ABC Husen / B, 217 61 Malmö, www.abc-halsan.se
C4 Friskvård - Vallg. 19, Kristianstad, 044-209750, info@c4friskvard.com, www.c4friskvård.com
Sansus Massage - Susanne Hansson, Oröd 1294, 280 60 Broby, 0705-590880, www.sansus.se
Björks Massage - Norregatan 3 Eslöv, 0721-552800, www.bjorksmassage.se
Hälsogården - Gun Krantz, Funderset 4346, 242 94 Hörby
Den Ekologiska Massören - Videdals Torg 5, 212 31 Malmö, www.ekologiskamassoren.se
Baltic Rehab - Agneslundsvägen 14 d, 212 15 Malmö, www.balticrehab.se
Eddie´s Muskelbehandling - Vestinsväg 39, 241 74 Stehag, 070-213 66 00, eddie.ellman@spray.se
Sundara Massageterapi, Sandvångsparken 4, 261 41 Landskrona, www.sundara-massageterapi.se
Balans & Harmoni - Sjöcronasgata 3, 291 53 Kristianstad, 0708-84 82 73, gakesson@bredband.net
Active Aid - Rååvägen 47 Helsingborg, www.activeaid.se

HALLAND
Annelie Carlsson, Glimmervägen 7 i Sennan, carlsson.annelie@spray.se, 070-8366829

BLEKINGE
Peters Massage & Muskelbehandling, Östra Storgatan 35, 293 34 Olofström, www.petersmassage.se

SMÅLAND
JS Sjukvårdsutbildning AB, Sällströmsgatan 9, Sävsjö, www.sjukvardsutbildning.net
Svens Sjukgymnastik, Håmmegatan 12 b, Kalmar, www.svenssjukgymnastik.se
Kerstins Massage & Friskvård, Storgatan 10, 342 50 Vislanda, 070-517 29 75, www.kerstinsmassageochfriskvard.se
Alternativkällan, Lena Skotheim, Kungsvägen 41, 385 41 Berkvara www.alternativkallan.com

ÖSTERGÖTLAND
Massage & Friskvård Helen Ax-Karlsson, Östermalmsvägen 28 i Finspång, 0706-222001, www.dinmassage.se
Stillhet & Form - Helena Andersson, Morlidsvägen 31, 599 91 Ödeshög, tel:0703-169660
Fyskliniken i Linköping AB, Teknikringen 1 D, 583 30 Linköping, 013-13 33 00, www.fyskliniken.se

VÄSTRA GÖTALAND
Mats Bogren Laserbehandling Velanda Trollhättan 0736-371307
Hrönns Massage & Qinopraktik, Hasselösundsv. 5, Smögen, 0730-247166, www.hronns-massage.se
Shape Golf, Kärrabergsv. 70, Vallda, 0709-401777, www.shapegolf.se
Medicor Rehab, Hängpilsgatan 5, V Frölunda, 031-757 19 90, www.medicorrehab.se
MeraEnergi Sverige AB, Österlånggatan 68, 461 34 Trollhättan, www.meraenergi.com
CL Harmony - Friskvård & Rehab, Hedlunds Backe 9, 443 38 Lerum, info@clharmony.se, www.clharmony.nu
Lilla Hälsobutiken AB, Roselundsgatan 4, 41120 Göteborg, www.lillahalsobutiken.se
Ylvas Osteopati, Göteborgsvägen 88, 433 63 Sävedalen, www.ylvasosteopati.se
Hälsa kropp & Själ, Gamla onsalv. 30, 434 31 Kungsbacka, marie_alternativmedicin@hotmail.com
Björkelyckans AMB, Göksäter 345, 473 96 Henån, www.bjorklyckan.se
Björkelyckans Ryggakut, Göksäter 347, 473 96 Henån, www.bjorklyckan.se
Nylunds Idrott & Hälsa, Kinnegatan 4 Lidköping, www.nylunds.se
Skatan & Svalan Massage och hälsa, Emelie Hall, Skövdevägen 19, Hjo, www.skatanosvalan.se
Lidköpings Hästrehab, likopingshastrehab@hotmail.se, 073-8129368, www.lidkopingshastrehab.wordpress.com
S.O.S Smärt o Skadekliniken, Stråkenvägen 4, Sandhem, www.soskliniken.se

NÄRKE
Danielas Massage & Akupunktur, Hjortstorpsv. 1, 703 66 Örebro, 0707-437020, www.danielasmassage.se

SÖDERMANLAND
Salong Hud & Klipp, Linda Eriksson, Bondegatan 6, Vingåker, 0151-12880, www.hudochklipp.se
Selahkliniken - Brogatan 21, 645 61 Stallarholmen, www.selahkliniken.se
Svensk kroppsterapi AB - Rinsmansgatan 9, 633 46 Eskilstuna, www.svenskkroppsterapi.se
Gnesta Hälsa Friskvård AB - Torggatan 15, 646 32 Gnesta, www.gnestahalsa.se

STOCKHOLM
Firma Sanna Liljefors/Ecoligly - Råcksta Gårdsväg 25, Vällingby, www.ecoligly.se
Momentum c/o Tyresö gym, Vinkraftsvägen 6, 135 70 Stockholm, www.momentums.se
True & Fun Health AB, Susann Hedlund, Attundagränd 10, 183 30 Täby, 0700-892929
Carins Sjukgymnastik, Pilvingegatan 29, 128 35 Stockholm, www.carinssjukgymnastik.se
Myléne Friskvård, Nynäsvägen 323, Salong Blond, 073-5738768
Fysiokoncept STHLMPOLE AB, Leg Naprapater Ida Persson och Sofia Allard, Hagagatan 16, 113 48 Stockholm www.fysiokoncept.se
Cattis Massage, Dipl. massageterapeut, Rimbo, 070-2408555, www.cattismassage.se
Västerorts Rehab & Massage - Helena Svanberg, Forma Träningscenter - Hässelby gård 1, 165 54 Stockholm, www.transformtraining.se
Tullinge Hälsokälla - Alfred Nobels Allé 212, 146 48 Tullinge, www.tullingehalsokalla.se
Naprapatvården, Kajsa Köhlberg, Leg. Naprapat, Åsög. 86, 118 29 Stockholm, 073-6334255,  www.naprapatvarden.se
FK Massage - Källan Danderyd, Danarövägen 16 B, 182 56 Danderyd, Tel. 073 - 2511991
Ulriksdals Naprapat Klinik, Bagartorpsringen 56, 170 64 Solna, 08 - 47 48 600, www.naprapatulriksdal.se
UPPLAND
Underbara Du - c/o Askungen, kungsgatan 12, 745 31 Enköping, App - Underbara Du
VÄSTMANLAND
Moki support, Monika Söder, Hylsvägen 4, Västerås, 0708-166303, www.mokisupport.se
Hälsostund, Emma Hietala, Mälargatan 6a, Västerås, 070-5383206, www.halsostund.se
Jimmie Söderquist Massage & Träning, Vasagatan 73, Västerås, www.jimmiesoderquist.se

VÄRMLAND
Reform, Östra Torggatan 17, 652 24 Karlstad, 0707-33 75 24, www.reformkarlstad.se
Hälsohuset i Forshaga AB, Framgårdsvägen 8, 667 31 Forshaga, www.hälsohusetkropposjäl.se
Haga Hud & Fot, Östra Kanalgatan 4, 652 20 Karlstad, 054-182255, www.hagahudofot.se

DALARNA
Lindborgs Massage & Friskvård, Kompanivägen 13, Falun, 070-575 48 58, www.lindborgsmassage.se
Anna-Lenas Massage, Hedemora, 070-4383069, Facebook; Anna-Lena´s Massage
HeLi Sporthälsa AB - Helena Linder, Bygatan 17, 783 34 Säter, 070-4084330, www.helisporthalsa.se
Karolina Östlund - Lugnetvägen 5, 791 31 Falun, 070-9388874, karolina.ostlund@tele2.se

GÄSTRIKLAND
Zonboden Anette Hammar, Torgbacken4, 812 40 Kungsgården, 076-1170111, www.zonboden.se

Webbshop

MeraEnergi Sverige AB, Trollhättan, www.idrottsskadebutiken.com




Vi söker återförsäljare av våra tejper/produkter i hela Sverige/ Norden/ Europa. Vi söker såväl terapeuter, sportbutiker, apotek, hälsokostbutiker, gym, friskvårdsanläggningar och idrottsföreningar, läs mer. Är du redan kund hos oss och vill bli återförsäljare så maila sveneric@rehabtape.se

We are looking for resellers of our tapes / products throughout Sweden / Scandinavia / Europe. We are looking for both therapists, sports shops, pharmacies, health food stores, gyms, health clubs and sports clubs, read more. Are you already a customer of us and want to become a dealer, please email sveneric@rehabtape.se
 
Copyright © All Rights Reserved 2009-2017 MeraEnergi Sverige AB - Rehabtape Europe
Back to content | Back to main menu